emek-E-63x46-3.png

1929’dan Günümüze

Tirilye'de Zeytinyağı Atölyesi
İlk Ayçiçek Yağı Üretimi
Dünya Standartlarında Kalite
Bandırma Ham Yağ Tesisi
Emek Yağ’ın hikayesi Bursa’nın Tirilye köyünde baba oğul Ahmet ve Sait Bey’in kurduğu atölyede başlamıştır. Cumhuriyetin ilk yılları olan bu dönemde zeytinyağı ve sabun ile üretime başlamıştır.
Sait Bey’in oğulları İslam ve İbrahim Uyar’ın işleri devralması ile beraber üretim Bursa’ya taşınmış ve ayçiçek yağı üretimine başlanmıştır. Mudanya’ya kurulan fabrika ile sanayileşmenin ilk adımları da atılmıştır.
Yıllardır değişmeyen mükemmel kalitesi ile markalaşan Emek, dünya standartlarında üretim teknolojilerine yatırım yapmıştır. Yağın besin değerlerinin korunması için dikey ice-condensing teknolojisini kullanan Türkiye’deki ilk yağ fabrikası olmuştur.
Bandırma’da Ham Yağ Tesisinin devreye girmesi ile kırım kapasitesi günlük 350 tona çıkartılmıştır.

1929
1962
2003
2018
Depositphotos_5896747_original.png

Sürdürülebilir Kalite

90 yıllık deneyimini yeni üretim teknolojileri ile harmanlayarak, her zaman önce kalite diyen Emek, kırım kapasitesini 350 tona çıkarmayı hedefleyerek ham yağ tesisini 2017 yılında Gönen Bandırma’ya taşımıştır. 300 ton kapasiteli rafinerisi ve dolum tesisi Bursa’da faaliyete devam etmektedir.

Emek, kalite ve gıda güvenliği faaliyetlerini ‘‘Sürekli Mükemmelleşme’’ hedefi ile sürdürmektedir. Bilimsel verilere dayalı önleyici yaklaşım ve açık iletişimli takım çalışmaları dahilinde mükemmelleşmeyi tüm operasyonlarda yürütmeyi hedefler. Bu amaçla faaliyet gösteren Emek laboratuvarı ve kalite güvence ekibi, global standartlarda denetimlerden tam puan alarak, başarısını kalite belgeleri ile kanıtlamıştır. Emek, kalite standartlarına olan titiz yaklaşımı sayesinde global gıda şirketlerinin onaylı tedarikçisi olmuştur.

Kalite ve Değer Politikalarımız

Kalite ve Gıda Güvenliği

Olive oil is one of the healthiest types of fat around, so you should choose fats wisely.

Çevre Politikası

The health benefits of olive oil include lower cholesterol levels in the your blood.

Müşteri Memnuniyeti

Olive oils’ antioxidants have been shown reverse of disease-related memory deficits.

Eğitime Destek

Although high in calories, olive oil has shown to help reduce levels of obesity.

Our Team

Nathan Smith
Nathan Smith
A grower
Laura Palmer
Laura Palmer
A grower
Joe Carter
Joe Carter
A grower
Melissa Cox
Melissa Cox
A grower

Awards

UstunLezzet
2nci500
gmo
K
halal
tse