Hakkımızda

Tirilye'de Zeytinyağı Atölyesi
İlk Ayçiçek Yağı Üretimi
Dünya Standartlarında Kalite
Bandırma Ham Yağ Tesisi
Emek Yağ’ın hikayesi Bursa’nın Tirilye köyünde baba oğul Ahmet ve Sait Bey’in kurduğu atölyede başlamıştır. Cumhuriyetin ilk yılları olan bu dönemde zeytinyağı ve sabun ile üretime başlamıştır.
Sait Bey’in oğulları İslam ve İbrahim Uyar’ın işleri devralması ile beraber üretim Bursa’ya taşınmış ve ayçiçek yağı üretimine başlanmıştır. Mudanya’ya kurulan fabrika ile sanayileşmenin ilk adımları da atılmıştır.
Yıllardır değişmeyen mükemmel kalitesi ile markalaşan Emek, dünya standartlarında üretim teknolojilerine yatırım yapmıştır. Yağın besin değerlerinin korunması için dikey ice-condensing teknolojisini kullanan Türkiye’deki ilk yağ fabrikası olmuştur.
Bandırma’da Ham Yağ Tesisinin devreye girmesi ile kırım kapasitesi günlük 350 tona çıkartılmıştır.

1929
1962
2003
2018

1929’dan Günümüze

Emek Yağ’ın hikayesi, 1929 yılında Bursa’nın Tirilye köyünde baba oğul Ahmet (Uyar) ve Sait (Uyar) Bey’in kurduğu zeytinyağı atölyesinde başlamıştır. Cumhuriyetin ilk yılları olan bu dönemde zeytin ağaçları ile kaplı bu köyde meşhur Tirilye zeytinlerinden sıkma zeytinyağı ve zeytinyağı sabunu ile üretime başlamış, aynı zamanda kasalı zeytin ticareti yapmışlardır.
Ölümsüz ağaç, ona verilen emeğin karşılığında o kadar bereketliymiş ki, ürünlerine Emek adını vermişler. 
Sait Bey’in oğulları İslam ve İbrahim Uyar’ın işleri devralması ile beraber üretim Bursa’ya taşınmış, Mudanya’da kurulan fabrika ile sanayileşmenin ilk adımları da atılmıştır. Zaman içerisinde ürün sayısı artmış, bereketinin sofralara ulaştığı tohumlara ay çekirdeği ve mısır özü de eklenmiştir.

Özenle toplanan çekirdekler ve dalından seçilen meyvelerden sıkılan bereket…

Emek Yağ, çiftçiden aldığı çekirdekleri bünyesinde bulunan kırım, ektraksiyon ve rafinasyon tesisinde işler ve yemeklere lezzet katması için mutfaklara ulaştırır. Çiftçinin emeğini sofralara taşır. Tam 90 yıllık tecrübesi ve ilk günkü lezzeti ile, aileleri bir araya getiren sofraların görünmez kahramanı, annelerin çocuklarına miras bıraktığı lezzet sırrı olmuştur.

Sürdürülebilir Kalite

90 yıllık deneyimini yeni üretim teknolojileri ile harmanlayarak, her zaman önce kalite diyen Emek Yağ, kalite ve gıda güvenliği faaliyetlerini ‘‘Sürekli Mükemmelleşme’’ hedefi ile sürdürmektedir.

Bilimsel verilere dayalı önleyici yaklaşım ve açık iletişimli takım çalışmaları dahilinde mükemmelleşmeyi tüm operasyonlarda yürütmeyi hedefler. Bu amaçla faaliyet gösteren Emek laboratuvarı ve kalite güvence ekibi, global standartlarda denetimlerden tam puan alarak, başarısını kalite belgeleri ile kanıtlamıştır. Emek, kalite standartlarına olan titiz yaklaşımı sayesinde global gıda şirketlerinin onaylı tedarikçisi olmuştur.

Güvenilir Gıda

Emek, rafinasyonda global standartları uygulama adına ice-condensing teknolojisini kullanmaktadır ve Türkiye’de bu sistemi uygulayan ilk bitkisel yağ üreticisidir. Ice-condensing teknolojisi, kuvvetli vakum sayesinde rafine sıcaklıklarını 230 derecenin altına düşürerek trans yağ ve 3-mcpd gibi bulaşanların oluşumunu ve istenmeyen kokuları engeller. Düşük sıcaklık, besin değerlerinin kaybını da önleyerek, %30 oranında daha fazla E vitaminin üründe kalmasını sağlar.

Emek, global kalite ve gıda güvenliği standartlarının öngördüğü kontrol parametrelerini ve müşteri memnuniyetini garanti altına alan güvenilir gıda üretir.

Kalite ve Değer Politikalarımız

Kalite ve Gıda Güvenliği Politikası

Kalite ve gıda güvenliği kapsamındaki faaliyetlerimizi bilimsel verilere dayalı , önleyici yaklaşım, açık iletişim, takım çalışmaları ve denetimlerle tüm organizasyonunda mükemmel olarak yürütmeyi hedefleriz.

Müşteri Memnuniyeti Politikası

Çalışanlarımız ve paydaşlarımızı iş süreçlerimize dahil ederek, müşterilerimizden aldığımız geri bildirimleri benimsediğimiz ana ilkelere bağlı olarak yönetmeyi taahhüt ederiz.

Sosyal Sorumluluk Politikası

Çalışanlarımıza ve paydaşlarımıza katkı sağlayacak sosyal, çevresel ve ekonomik sorunlara destek vermek amacıyla standartlar belirlemeyi ve çalışanlarımı bilinçlendirmeyi hedefleriz.

Çevre
Politikası

Çevre politikamızın genel ilkeleri; mevzuata uyum, uygun teknolojilerin kullanımı, katılımın sağlanması ve kaynakların verimli kullanımı başlıkları altında toplanır.

Sağlık Emniyet Çevre Politikası

Çalışanlarımızı ve çevremizi en değerli kaynağımız olarak kabul eder, bu nedenle faaliyetlerimiz sırasında oluşabilecek tehlikeleri kaynağında yok ederek sıfır iş kazası değerine ulaşmayı ve iş kayıplarını engellemeyi hedefleriz.

emek-E-63x46-3.png

Kalite Belgeleri ve Ödüller